برگزاری مسابقات سراسری قرآن با سبک جدید / قم یا تهران میزبان مرحله مقدماتی

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه

برگزاری مسابقات سراسری قرآن با سبک جدید / قم یا تهران میزبان مرحله مقدماتی

خبرگزاری شبستان: حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به شیوه جدید برگزاری مسابقات، گفت: در این شیوه مراحل مقدماتی مرحله کشوری مسابقات در استان قم یا تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با اشاره به طراحی مدل جدید برگزاری مسابقات قرآن و اجرای آزمایشی آن در قالب یک برنامه تلویزیونی، گفت: پس از اجرای آزمایشی از اساتید و مخاطبان و کارشناسانی درخواست شد تا نسبت به نقاط قوت و ضعفی که در مورد این مدل از برگزاری مسابقات وجود دارد، به اعمال نظر بپردازند.
وی افزود: نظرات تجمیع شد و در کمیته فنی ستاد مسابقات و شورای معین در جلسات بسیار زیادی مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسات خط به خط سناریویی که برای این مسابقات وجود داشت، مطالعه کردیم تا به موارد اتفاق نظر برسیم.

حسینی با بیان اینکه کلیات این روش مورد تصویب و تأیید قرار گرفت، تصریح کرد: بر همین اساس در بحث داوری تغییرات با افزایش تعداد داوران و طراحی سامانه اعتراضات رقم خورده است. همچنین نوع مراحلی که برای مسابقات در نظر گرفته شده است از دیگر تغییراتی است که مورد تأیید قرار گرفته است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه یک سری ملاحظات جزئی در این زمینه وجود داشت، بیان کرد: این ملاحظات بیشتر در مورد امور اجرایی و رسانه‌ایی و … وجود داشت. در این زمینه فهرستی از ملاحظات اعضای کمیته فنی و شورای معین تهیه شد. در این راستا معاونت مسابقات و تبلیغ و ترویج مرکز امور قرآنی مأموریت پیدا کرد تا آن ملاحظات را مد نظر قرار دهد تا مسابقات امسال را با این سبک جدید برگزار کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که به طور قطع مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به سبک جدید برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: برگزاری این مسابقات به سبک جدید قطعی شده و شکل اجرای آن نیز در مرحله فینال مسابقات به صورت تلویزیونی خواهد بود.


حسینی بیان کرد: در سال‌های گذشته مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن دارای مراحل مقدماتی، نیمه‌نهایی و فینال بود که تمام این سه مرحله در استان میزبان برگزار می‌شد. در شکل جدید برگزاری مسابقات قرآن مرحله مقدماتی همچون سال‌های قبل برگزار می‌‌شود و افرادی که به فینال مسابقات می‌رسند راهی شهر میزبان خواهند شد. در واقع امسال مرحله مقدماتی در یکی از دو استان قم یا تهران برگزار خواهد شد و مرحله فینال نیز در شهر اراک خواهد بود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با اشاره به اینکه در این سبک از برگزاری مسابقات تعداد فینالیست‌ها نسبت به ادوار گذشته بیشتر خواهد بود، گفت: اما تنها فینالیست‌ها در شهر اراک حضور خواهند یافت و رقابت خود را به صورت تلویزیونی برگزار می‌کنند.

 

 

برگزاری کرسی تلاوت در نمازخانه آل محمد (ص)

روز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه کرسی تلاوت با حضور استاد حسن موحدی (نفر اول مسابقات بین المللی دانشجویان جهان اسلام و دارنده مقام عالی مسابقات مرحله کشوری سازمان اوقاف) در نمازخانه آل محمد ستاد سازمان هوایی برگزار گردید.


محفل انس با قرآن کریم در نمازخانه صنعت شهید بصیر برگزار شد

محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با حضور حافظ کل قرآن کریم جناب آقای اسماعیل زاده و قاری برتر کشوری جناب آقای حاتمی زاده و کارکنان صنعت شهید بصیر مازندران در نمازخانه این صنعت برگزار شد.

پوستر مرکز آموزش غیر حضوری حافظان وحی

برگزاری محفل “انس با قرآن” و “ضیافت افطاری” گروهان پاسدار پنها

همزمان با شب پانزدهم ماه مبارک رمضان و به مناسبت فرارسیدن میلاد کریم اهل بیت (علیهم السلام) محفل انس با قرآن و ضیافت افطاری ویژه برادران وظیفه در محل گروهان پاسدار شرکت پنها برگزار شد. (۱۳۹۷/۳/۹)

برگزاری کرسی تلاوت قرآن در نمازخانه ستاد سازمان

در ایام ماه مبارک رمضان مورخ ۸ خرداد ماه ۹۷ کرسی تلاوت قرآن کریم با تلاوت قاری ارجمند استاد محسن قاسمی در نمازخانه ستاد سازمان صنایع هوایی برگزار شد.

برگزاری جلسه با حضور مسئولین درالقرآن

روز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه جلسه مسئولین دارالقرآن اداره هوایی برگزار گردید. جمعبندی موضوعات و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه در قالب اطلاعیه قرآنی به شرح زیر میباشد

ن

نمازخانه گروهان پاسدار تجهیز و نوسازی شد

در آغازین روزهای ماه مبارک رمضان و در راستای طرح تکریم مساجد، نمازخانه گروهان پاسدار شرکت صها نوسازی و تجهیز کامل گردیده و با حضور ریاست مکرم سازمان تحت عنوان و نام زیبای نمازخانه حضرت علی اکبر علیه السلام افتتاح گردید.


نمازخانه شرکت پنها با سجاده فرش مفروش شد

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان نمازخانه شرکت پنها، مفروش به فرش های سجاده ای گردید.

اعزام فعالان قرآنی به اردوهای زیارتی سیاحتی
آموزش قرآن به خردسالان
برگزاری آزمونهای تخصصی حفظ رشد پلکانی
برگزاری نماز جماعت در صنایع
اشتراک نشریات قرآنی
انجام فعالیتهای قرآنی ویژه مدیران